jak ubrać dziecko do przedszkola zimą

Jak ubrać dziecko do przedszkola jesienią i zimą? Wskazówki

Jesień i zima to trudny okres dla samopoczucia każdego dziecka. Gdy pogoda bywa kapryśna, a temperatura spada, szczególną wagę należy przyłożyć do tego, jak na co dzień ubierasz malucha. Jak ubrać dziecko do przedszkola jesienią, a jak zimą? Co zrobić, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu nawet w mroźne dni? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki, dzięki którym bez trudu ubierzesz dziecko do przedszkola w chłodne miesiące.

Jak ubrać dziecko do przedszkola jesienią i zimą? Nasze wskazówki

 

Ubieraj malucha na cebulkę!

Wybór kilku cieńszych warstw zamiast jednej grubszej, czyli słynne „ubieranie na cebulkę”, jest najlepszą metodą, z jakiej mogą czerpać Mamy. Ubiór warstwowy pozwala regulować temperaturę ciała dziecka w zależności od zmieniających się warunków pogodowych.

 

Elementy, które składają się na warstwowanie odzieży, to:

 

Baza, czyli to, co przylega do skóry dziecka

Wybierz ciepłą i oddychającą bluzę lub koszulkę, która zatrzyma ciepło ciała, a jednocześnie pozwoli na odprowadzanie wilgoci. Idealnie jeśli koszulka jest bawełniana. Ten delikatny materiał nie podrażnia z reguły dziecięcej skóry, a za to jest higroskopijny i przepuszcza powietrze.

 

Warstwa izolująca

Na bluzkę załóż dziecku ciepły sweter lub bluzę, aby utrzymać ciepło. Może to być polar, bawełniana dzianina lub wełna. Pamiętaj, że jeśli przedszkolak marudzi, że sweter go gryzie, to… najprawdopodobniej tak jest. Wełna często drapie delikatną skórę dziecka, dlatego możesz pomyśleć o zmianie na bawełnę albo bardzo miękką, przyjemną wełnę z merynosa.

 

Warstwa zewnętrzna

Na wierzch załóż wodoodporną i szczelną kurtkę, która ochroni przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu zabawy na zewnątrz będą przyjemne, komfortowe i nie skończą się przymusowym piciem herbaty z sokiem malinowym w łóżku przez najbliższy tydzień.

 

Dobierz odpowiednie spodnie i buty

Wybieraj spodnie, które są nie tylko ciepłe, ale także – w miarę możliwości – odporne na wiatr i deszcz. Dziecko nie musi nosić cały sezon spodni narciarskich, ale miejski kombinezon inspirowany ubiorem na narty zapewni kompleksową ochronę. W przedszkolu wystarczy go zdjąć i zostawić getry czy legginsy.

Dobrze dopasowane, ciepłe buty z gumową podeszwą będą chronić przed wilgocią i zimnem. Dodatkowo zapewnij dziecku grube, ciepłe skarpety, które zapobiegną przemarznięciu stóp i upewnij się, że w butach jest wystarczająco dużo miejsca, by dziecko mogło ruszać palcami.

 

Postaw na ciepłe akcesoria

Czapka, rękawiczki i szalik to to obowiązkowy zestaw w każdej dziecięcej garderobie na zimę. Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą? Ciepło! Dlatego akcesoria okazują się niezwykle ważne: naprawdę duża ilość ciepła ucieka przez głowę i dłonie. Upewnij się, że są odpowiednio dopasowane i nie krępują ruchów dziecka.

 

Zadbaj o ochronę przed deszczem i śniegiem

Jesienią, kiedy często pada deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem, warto zaopatrzyć dziecko w odpowiednią odzież chroniącą przed opadami. Maluch niekoniecznie będzie szczęśliwy z konieczności noszenia parasola, dlatego lepiej postawić na wodoodporną kurtkę z kapturem i wysokie, porządne kalosze – dzięki temu dziecko będzie suche od stóp do głów!

Wskazówka: Pamiętaj, aby ubrania miały odpowiedni rozmiar. Nie wybieraj odzieży zbyt luźnej ani zbyt ciasnej. Luźna odzież nie zatrzyma ciepła, a zbyt ciasna może ograniczać ruchy dziecka.

Jak ubierać dziecko zimą i jesienią? Podsumujmy

Ubieranie dziecka do przedszkola jesienią i zimą wymaga od rodzica mnóstwo uwagi i staranności. Ubiór na cebulkę, ciepłe akcesoria i odpowiednie buty są kluczowe, aby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo podczas zabaw na zewnątrz. Pamiętaj, że odpowiednio ubrane dziecko będzie bardziej zadowolone i gotowe do eksploracji w różnych warunkach pogodowych. A jeśli chcesz dodatkowo wesprzeć jego samopoczucie, sprawdź suplement diety w syropie Zatogrip Kids: ekstrakty roślinne w nim zawarte wspierają układ oddechowy, w tym gardło, jak również wspomagają prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej.